wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG o zębach » PROFILAKTA - szkolenia nie z tej ziemi

PROFILAKTA - szkolenia nie z tej ziemi

Data dodania: 29-03-2022
Higienistka stomatologiczna jest zawodem medycznym związanym z profilaktyką i higieną jamy ustnej. Jej głównym celem jest utrzymanie zdrowia jamy ustnej pacjentów poprzez edukację, profilaktykę, diagnozowanie i wykonywanie zabiegów związanych z higieną jamy ustnej.


Do obowiązków higienistki stomatologicznej należy:

  1. Prowadzenie działalności oświatowo-zdrowotnej w zakresie higieny jamy ustnej, włączając instruktaż umiejętności praktycznych dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej.

  2. Działanie edukacyjne w zakresie dietetyki i wpływu racjonalnego odżywiania na zdrowie jamy ustnej.

  3. Organizowanie i nadzorowanie akcji fluorowej w celu profilaktyki próchnicy zębów oraz prowadzenie instruktażu prawidłowego szczotkowania zębów i płukania jamy ustnej roztworami fluoru lub innymi środkami profilaktycznymi.

  4. Wykonywanie niektórych zabiegów higieniczno-profilaktycznych w jamie ustnej pod bezpośrednim nadzorem lekarza dentysty, takich jak oczyszczanie zębów ze złogów nazębnych (kamienia i nalotów) oraz ich polerowanie, wykańczanie (polerowanie) wypełnień, pędzlowanie zębów roztworami fluoru i innymi środkami profilaktycznymi, prowadzenie płukań (irygacji) jamy ustnej przy użyciu specjalnej aparatury, lakowanie zębów.

  5. Wykonywanie innych ściśle określonych czynności i zabiegów higieniczno-profilaktycznych w jamie ustnej na zlecenie lekarza dentysty i pod jego nadzorem.

  6. Uczestnictwo w działalności organizacyjnej, takiej jak współpraca w organizacji przedszkolnych i szkolnych klubów "Wiewórka" lub podobnych akcjach, spotkaniach z rodzicami, opiekunami dzieci, nauczycielami, a także asystowanie w badaniach profilaktycznych i epidemiologicznych w dziedzinie stomatologii.

Higienistka stomatologiczna pracuje w zespole z lekarzem stomatologiem i innymi profesjonalistami z zakresu zdrowia jamy ustnej. Współpracuje również z pacjentami, udzielając im wsparcia, odpowiedzi na pytania i motywując ich do utrzymania zdrowej higieny jamy ustnej.

Do wykonywanej profesjonalnie pracy higienistki stomatologicznej niezbędne jest ciągłe kształcenie się osób wykonujących ten zawód. Dlatego znając wiedzę Pani Moniki Fabrowskiej zapraszamy na szkolenia stomatologiczne organizowane przez  jej firmę Profilakta. 

Pani Monika to Higienistki nie z tej ziemi :)
 
alt


Pani Monika ma ponad 24 letnie doświadczenie pracy w klinikach stomatologicznych z dyplomem higienistki.  Całą zdobytą wiedzę wykorzystuje organizując szkolenia medyczne nie z tej Ziemi. Uczestniczy w kursach i konferencjach stomatologicznych oraz szkoleniach motywacyjnych. Trendsetterka i twórczyni czepkowego szaleństwa. Od lat wyznaje zasadę, że zawód higienistki jest nie z tej Ziemi!
Obecnie łączy pracę higienistki stomatologicznej z rozwijaniem swojej firmy Profilakta Szkolenia.
Telefon kontaktowy:  +48 790 76 76 11

Prowadzi szkolenia z:

  • wybielania zębów,

  • quarkingu - naklejania biżuterii nazębnej Quarkee, 

  • profilaktyki i higienizacji

w Łodzi, Warszawie, Białymstoku i Kielcach.

Współpracuje z Panią Doktor Emilią Klein - Dębek - wykładowca na szkoleniu "Objawy chorób w jamie ustnej"  oraz Panią Joanną Tomczak.


Nakręcona: astronomią, sztuką, literaturą science-fiction i podróżowaniem.

Link do aktualnych szkoleń   PROFILAKTA 
PROFILAKTA SZKOLENIA
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii BLOG o zębach
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu