wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Słowniczek substancji zawartych w produktach

Słowniczek substancji zawartych w produktach

Słowniczek substancji zawartych w produktach

Dokonując wyboru przy zakupie produktu do higieny jamy ustnej powinniśmy się kierować nie tylko jedna substancją aktywną zalecaną przez Lekarza Stomatologa czy też Higienistkę stomatologiczną, ale również powinniśmy zwracać uwagę na pozostałe składowe występujące w produkcie.

Zwykle słyszymy, że mamy kupić pastę jakąkolwiek byleby miała fluor, pastę z chlorheksydyną, pastę z hydroxyapatytem lub pastę ziołową. To tak jakby powiedzieć, że można pojechać w trudny teren jakimkolwiek samochodem byleby był czerwony lub był tankowany benzyną. W obecnych czasach, przy mnogości produktów do mycia zębów nasza wiedza powinna być trochę szersza.

Przy określonych schorzeniach jamy ustnej lub schorzeniach organizmu warto wiedzieć czego unikać, a co powinno znaleźć się w tak podstawowym produkcie higienicznym jakim jest pasta do zębów czy też płyn do płukania ust.
Aby ułatwić Klientowi rozpracowanie ulotki produktu stomatologicznego, w każdym opisie dodawać będziemy skład i odnośniki do poszczególnych substancji użytych do jego wyprodukowania. Klient dopiero wtedy świadomie będzie mógł podjąć decyzję, czy na pewno ten produkt jest dla niego.
Możemy podać wiele przykładów na to, że nawet jeśli w danym produkcie znajduje się pożądana substancja aktywna, to jej otoczenie powinno raczej dyskwalifikować nasz wybór. Przykładem może być płyn do płukania jamy ustnej zalecany przy parodontozie, który będzie zawierał chlorheksydynę, ale będzie ona w sąsiedztwie alkoholu. Świadomego Lekarza Dentystę, Higienistkę czy pacjenta znajomość składu i wiedza, na temat działania poszczególnych składników powinna skutecznie powstrzymać przez takim zakupem.

Podobnie rzecz będzie się miała z pacjentem onkologicznym, a więc borykającym się najczęściej z suchością jamy ustnej, uszkodzeniami śluzówki czy też grzybicą jamy ustnej. Pacjent taki zrezygnuje z produktu mającego w składzie SLS, duże dawki fluoru czy też alkohol. Wskazane dla pacjenta po leczeniu onkologicznym są produkty ze składnikami nawilżającymi śluzówkę, działającymi przeciwgrzybiczo i łagodząco, zawierającymi np. chlorheksydynę czy alantoinę i panthenol.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu